Agnieszka Radwańska przegrała z Wozniacki w Toronto

Agnieszka Radwańska przegrała z Wozniacki w Toronto

Agnieszka Radwańska przegrała 3:6, 1:6 ze swoją przyjaciółką Karoliną Woźniacką w III rundzie turnieju Rogers Cup, który jest rozgrywany na kortach twardych w Toronto i nie awansowała do ćwierćfinału.

Po udanych pojedynkach z Coco Vandeweghe i z Węgierką Timeą Babos, przyszedł czas na poważny sprawdzian formy, a takim zawsze jest pojedynek z Karoliną Woźniacką, obie tenisistki doskonale się znają od lat i zawsze rywalizują z pełną powagą sportowego ducha. Tym razem zdecydowanie lepsza okazała się Polka, występująca w barwach Danii. Radwańska popełniała za dużo prostych błędów, a Woźniacki swoją równą i twardą grą nie pozwalała rywalce na odrabianie strat. Ostatecznie mecz zakończył się dość gładkim i przekonującym zwycięstwem Karoliny, która zmierzy się w ćwierćfinale ze swoją imienniczką z Czech, liderką rankingu Karoliną Pliskovą.

Dla Radwańskiej był to pierwszy turniej po tym, jak stanęła na ślubnym kobiercu. Następne przystanki w Stanach Zjednoczonych to Cincinnati, a później New Haven i US Open.