Agnieszka Radwańska wygrała Masters!

Agnieszka Radwańska wygrała Masters!

Wygrana w finale wieńczącego sezon turnieju Masters to największy sukces naszej tenisistki w karierze. W finałowym pojedynku Radwańska pokonała Petrę Kvitovą 6:2, 4:6, 6:3.

Sukces to niespodziewany, zwłaszcza po dość słabym i pełnym rozczarowań sezonie, w którym nasza najlepsza tenisistka poniosła kilka bolesnych porażek. Przez pewien moment wydawało się nawet, że będzie miała spore problemy, żeby się zakwalifikować do turnieju Masters. Jednak w końcówce sezonu, od turnieju w Tokio, zaczęła grać coraz lepiej i podtrzymała dobrą formę aż do Singapuru. Jest pierwszą zawodniczką, której udało się wygrać ten turniej, po dwóch porażkach w grupie. Znów wydawało się, że wszystko już stracone, ale „pomoc” Marii Szarapovej okazała się decydująca.

Zwycięstwo to powinno nieco podbudować naszą zawodniczkę w kontekście przyszłego sezonu, choć trzeba pamiętać, że w turnieju tym nie grała Serena Williams, która dla większości tenisistek jest zaporą nie do przejścia. Być może dopiero po abdykacji obecnej królowej tenisa, światowa czołówka będzie wyglądała właśnie tak jak w Singapurze.