Alexander Zverev wygrywa turniej Masters

Alexander Zverev wygrywa turniej Masters

Kończący sezon turniej Masters wygrał Alexander Zverev, dla którego był to już drugi triumf w tych rozgrywkach w karierze. W finale Zverev pewnie pokonał Daniiła Miedwiediewa 6:4, 6:4.

Dla Zvereva to sezon marzenie, wprawdzie nie odniósł zwycięstwa w żadnym turnieju wielkoszlemowym, ale zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich i wygrał turniej ATP Finals. Od strony sportowej Niemiec nie może sobie nic zarzucić, gorzej mu się wiedzie w życiu prywatnym, które może być problemem dla jego kariery. Była partnerka Zvereva oskarża go o przemoc w związku, co stało się nawet przedmiotem śledztwa ze strony ATP. Nie wiadomo jak cała sprawa się zakończy, na pewno rzuca cień na sukcesy sportowe Niemca i jego wizerunek.

Turniej ATP Finals w Turynie był pierwszym w karierze dla Huberta Hurkacza, już samo zakwalifikowanie do niego to wielki sukces, na który w tym sezonie nikt nie liczył. Niestety Hurkacz zapłacił frycowe i poniósł trzy porażki w swojej grupie. Najlepszy mecz rozegrał z Miedwiediewem, o pozostałych wolałby chyba zapomnieć. Być może wpływ na formę naszego tenisisty miało zmęczenie sezonem i walka do ostatniego turnieju o awans do Turynu. Jeśli Hurkacz awansuje do finałów ATP w przyszłym sezonie, to zebrane doświadczenie na pewno zaprocentuje i będziemy mogli spodziewać się lepszego wyniku.