Angelique Kerber mistrzynią Australian Open!

Angelique Kerber mistrzynią Australian Open!

Sensacja na kortach w Melbourne, Niemka polskiego pochodzenia, Angelique Kerber pokonała w finale Serenę Williams i zdobyła swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł!

Wydawało się to niemożliwe, Serena bowiem była na tym turnieju w wielkiej formie, co udowodniła choćby w półfinale z Agnieszką Radwańską i ćwierćfinale z Marią Szarapową. A jednak Kerber postawiła amerykance ekstremalnie trudne warunki, grała z pasją, nieustępliwie, agresywnie. Ostatecznie wygrała w trzech setach 6:4, 3:6, 6:4 i przeszła do historii jako pogromczyni wielkiej mistrzyni. Co więcej, odebrała jej ostatnią prawdopodobnie szansę na zdobycie tzw. Złotego Wielkiego Szlema, czyli wygrania czterech turniejów wielkoszlemowych i złotego medalu igrzysk olimpijskich, które to osiągnięcie posiada w historii tenisa jedynie Steffi Graf. Serena nie wyglądała jednak na zbyt zmartwioną tym faktem, zachowała się jak prawdziwa mistrzyni, gratulując swojej koleżance i ciesząc się z jej sukcesu.

Warto podkreślić, że Kerber trenuje w Polsce, w Puszczykowie (woj. wielkopolskie) i tam przygotowywała się do startu w Australian Open. Tym bardziej cieszymy się z jej sukcesu.