Djokovic i Ferrer w finale turnieju w Paryżu

Nie będzie tego, na co wszyscy w Paryżu czekali, czyli finału numeru jeden z numerem dwa na światowych listach, jako że Rafael Nadal przegrał w półfinale ze swoim starszym kolegą z reprezentacji Davidem Ferrerem.

Sensacyjnie zakończył się mecz dwóch Hiszpanów, w którym faworyt i ulubieniec paryskiej publiczności, Rafa Nadal odpadł z turnieju. Nikt się tego nie spodziewał, tym bardziej, że swojego rywala, zwykł niemiłosiernie ogrywać, jak choćby w finale tegorocznego Roland Garros. Tym razem to starszy z Hiszpanów był szybszy, dokładniejszy i zdominował swojego rywala, wygrywając w dwóch setach 6-3, 7-5. Obrońca tytułu czuje się w hali Bercy jak ryba w wodzie, pokazuje swój najlepszy tenis, w finale będzie groźny dla Djokovica.

Nadal będzie zapewne, jak zresztą przyznaje, trzymał kciuki za Ferrera, jako że w drugim półfinale Djokovic poradził sobie z Federerem i pewnie zmierza po kolejny tytuł, co w rywalizacji o numer jeden w rankingu może okazać się istotne. Szwajcar wprawdzie wygrał pierwszego seta, ale Serb pokazał, że jego żelazna skuteczność i konsekwencja górują nad bajeczną techniką i elegancją. Finał zapowiada się arcyciekawie.