Djokovic halowym królem Paryża!

Novak Djokovic ponownie wygrał turniej w paryskiej hali Bercy, Serb w finale imprezy pokonał obrońcę tytułu Davida Ferrera.

Rywalem Nole w finale był David Ferrrer, obrońca tytułu, niespodziewany pogromca Nadala w półfinale. Mecz zapowiadał się więc niezwykle atrakcyjnie, bowiem obaj zawodnicy prezentują nieustępliwy, waleczny styl. Djokovic od początku spotkania podjął wyzwanie długich wymian, nie cofał rakiety, nie skracał, nie rezygnował. Trwała walka gem za gem, jednak w piątym gemie, przy serwisie Serba, Hiszpan przeszedł do frontalnego ataku, by zakończyć go kapitalną 36 uderzeniową wymianą z wygrywającym dropszotem. Nastąpiło przełamanie serwisu Djokovica, następnie prowadzenie 4-2. Djokovic nie byłby sobą, gdyby nie próbował odrobić straty i tuż przed końcem seta dopiął swego, po iście morderczych wymianach. Po czym wygrał również dwa kolejne gemy i całego seta 7-5.

Drugi set miał identyczny przebieg, na początku Ferrer grał zdecydowanie lepiej, przełamał serwis rywala, ale od stanu 5-3 Novak znów pokazał swoją siłę i wygrał kolejne cztery gemy. Hiszpan grał znakomicie, dobiegał do niesamowicie trudnych piłek, trafiał niemal wszystko w kort, ale Djokovic był jeszcze lepszy. W takiej formie Serb jest zdecydowanym faworytem rozpoczynającego się w przyszłym tygodniu turnieju Masters w Londynie.