Djokovic znów lepszy od Wawrinki

Novak Djokovic po raz kolejny w tym sezonie pokonał Stanislasa Wawrinkę, tym razem szybko i efektownie, w porównaniu do poprzednich starć obu panów. Właściwa walka o zwycięstwo rozegrała się w pierwszym secie, kiedy to waleczny Szwajcar przełamał podanie Serba. Nole nie byłby jednak sobą, gdyby nie spróbował skontrować rywala, czego dokonał na tyle skutecznie, że wygrał całego seta 6-3. Drugi set rozstrzygnął się już właściwie w pierwszym gemie, gdy Djokovic przełamał serwis Wawrinki, nikt nie miał wątpliwości jak zakończy się mecz. Ostatecznie obrońca tytułu wygrał seta w takim samym stosunku jak pierwszego i pewnie awansował do jutrzejszego finału.

Djokovic odniósł 21 zwycięstwo z rzędu i w finale będzie chciał podtrzymać tę passę. Dla Wawrinki ten półfinał to niebywały sukces, zaczynał sezon jako 17 zawodnik, kończy go w pierwszej ósemce, najwyżej w karierze. Poprzednie pojedynki z Djokovicem były bardziej wyrównane i zacięte, tym razem Szwajcar nie zdołał urwać choćby seta. Turniej ten to jednak cenny progres w jego karierze. Djokovic za to będzie jutro bronił tytułu w pojedynku z Nadalem, zapowiada się wielki mecz.