Fenomenalny mecz Djokovica z Federerem!

W drugim dniu turnieju Masters w Londynie swój pierwszy mecz rozegrali Novak Djokovic i Roger Federer. Obaj tenisiści spotkali się niedawno w półfinale turnieju w Paryżu, gdzie lepszy był Serb, tym razem również pokonał bardziej utytułowanego rywala.

Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, momentami to był prawdziwy spektakl i popis wirtuozerii tych dwóch znakomitych tenisistów. W pierwszym secie trwała zażarta, wyrównana walka gem za gem, dopiero pod koniec doszło do decydujących rozstrzygnięć. Najpierw Federer nie wykorzystał break pointów, po czym rywal miał podobną okazję (przy stanie 5-4) i zamienił ją w wygranego seta. W drugim secie działy się rzeczy niesłychane, Federer po kapitalnej grze, przełamał podanie Serba przy stanie 2-2, jednak Nole natychmiast odpowiedział tym samym i doprowadził do remisu 3-3. Podrażniony Szwajcar znów odebrał podanie Serbowi, tym razem głównie po błędach własnych Djokovica. Niestety król tenisa był nerwowy i serwując po seta, stracił swoje podanie. Federer jednak wygrał dość wyraźnie tie breaka, po kilku cudownych wręcz zagraniach i wyrównał stan meczu. W trzecim secie coś się zacięło w grze Szwajcara, zaczął od straty podania, by później ją pogłębiać i przegrać tego seta znacząco, 2-6. Djokovic znów okazał się lepszy, choć po drugim secie zapowiadało się na wielki rewanż.

We wczorajszych meczach Nadal dość łatwo pokonał Davida Ferrera 6-3, 6-2, czym zrewanżował się za porażkę w półfinale w Bercy. Del Potro zaś, po zaciętym meczu wygrał z Richardem Gasquet 6:7(4), 6:3, 7:5. Francuz niespodziewanie wygrał pierwszego seta i mógł sprawić niespodziankę, ale rosły Argentyńczyk w porę opanował sytuację i odrobił straty. Po tej porażce szanse na awans Gasqueta znacząco zmalały, wątpię, żeby poradził sobie z tak grającymi Federerem i Djokovicem. Del Potro zawiódł, wydawał się zmęczony i mało skoncentrowany, przed nim mecze o awans ze znacznie mocniejszymi rywalami.