Hurkacz wygrywa turniej w Miami!

Hurkacz wygrywa turniej w Miami!

Niebywały sukces odniósł Hubert Hurkacz wygrywając turniej ATP Masters 1000 w Miami. Jako pierwszy Polak w historii wygrał imprezę tej rangi, pokonując w finale Jannika Sinnera 7:6, 6:4.

Turniej w Miami należy do elitarnego cyklu ATP Masters 1000, który po Wielkim Szlemie jest najbardziej prestiżowy w tenisowym świecie. Do tej pory turniej ten był domeną Djokovicia i Federera, którzy wygrywali tam wielokrotnie. Tym razem obu zawodników zabrakło na starcie, podobnie jak Rafy Nadala. Nie umniejsza to jednak sukcesu Hurkacza, który w drodze do finału pokonał tak renomowanych graczy jak Stefanos Tsitsipas, Andriej Rublow, Milos Raonic czy Denis Shapovalov. W finale spotkał młodego Włocha Jannika Sinnera, dla którego również była to życiowa szansa na osiągnięcie tak znaczącego sukcesu. W pierwszym secie Skinner nawiązał wyrównaną walkę i stawiał Hurkaczowi zacięty opór, aż do tie breaka, którego przegrał wyraźnie. Natomiast w drugim już nie podjął równorzędnej walki, stracił dwa gemy serwisowe i oddał cały mecz.

Nowa rzeczywistość tenisowa w dobie pandemii przyniosła przetasowania w tenisowej elicie, na których skorzystał Hurkacz. Jest już szesnastym zawodnikiem touru i pnie się z każdym miesiącem coraz wyżej. Miejsce wśród najlepszych gwarantuje mu coraz lepsze rozstawienie w kolejnych turniejach i łatwiejszą drogę do zdobywania cennych punktów do rankingu. To w ciągu najbliższych kilku sezonów okaże się, kto będzie rozdawał karty po odejściu wielkiej trójki (Federer, Nadal, Djokovic). Może wśród najlepszych tenisistów świata zagości na stałe nasz zawodnik.