Iga Świątek osiągnęła swój pierwszy finał!

Krok po kroku Iga Świątek pnie się w górę w światowej tenisowej hierarchii. Właśnie osiągnęła kolejny poziom, grając w swoim pierwszym finale turnieju rangi WTA. Co prawda turniej niezbyt wysokiej rangi, co prawda przegrała w finale, ale dla tak młodej zawodniczki to wielki sukces i zapowiedź dalszych, być może już zwycięskich, finałów.

Iga Świątek zaczęła turniej od wygranej z Katariną Zawacką z Ukrainy (6-3, 6-0), następnie w meczu 1/8 finału stoczyła zacięty bój ze Słowaczką Viktorią Kuzmovą, którą ostatecznie pokonała w trzech setach (6-3, 3-6, 6-2), w ćwierćfinale również w trzech setach zwyciężyła Wierę Łapko z Białorusi (4:6, 6:4, 6:1), a w półfinale rozbiła Czeszkę Kristynę Pliszkovą (6-0, 6-1). W finale musiała uznać wyższość 10 lat starszej Polony Hercog (3-6, 6-3, 3-6), jednak nie dała się łatwo pokonać, choć finał był rozgrywany w trudnych warunkach, w deszczowej i chłodnej aurze.

W ten sposób 17 letnia Świątek awansowała ze 115 na najwyższe w karierze 88 miejsce w rankingu WTA, co ułatwi jej start w turniejach wielkoszlemowych, do których nie będzie musiała przechodzić kwalifikacji. Została także najwyżej sklasyfikowaną polską tenisistką, wyprzedzając Magdę Linette.