Katarzyna Piter nową polską gwiazdą tenisa?

Nadspodziewanie dobrze radziła sobie w turnieju WTA w Luksemburgu Katarzyna Piter (WTA 144), pokonując w pierwszej rundzie Kirsten Flipkens (WTA 20), a następnie Yaninę Wickmayer (WTA 63). W ćwierćfinale Polka niestety uległa Annice Beck (WTA 73), choć ważne zwycięstwo w jej karierze było o krok, o kilka piłek.

Mecz był bardzo zacięty, jednak dopiero od połowy drugiego seta, kiedy to Polka, broniąc się przed rozstrzygającym podaniem Niemki (przy stanie 3:5), przełamała jej serwis i wygrała następnie trzy gemy z rzędu. Set ostatecznie rozstrzygnął się w tie-breaku, który Piter wygrała 7-3. W kolejnym secie żadna z zawodniczek nie odpuściła, trwała zażarta walka o każdą piłkę, pierwsza swoje podanie straciła Polka, ale później je odrobiła. Znów zadecydował tie-break, w którym Piter tym razem przegrała 5-7 i cały mecz 1-2 (3:6, 7:6, 6:7).

Ćwierćfinał turnieju w Luksemburgu to z pewnością znaczący sukces w karierze młodej Polki, można było jednak ten mecz wygrać, być może zabrakło nieco doświadczenia albo dało się we znaki zmęczenie. Trzeba też przyznać, że gra Piter nie jest jeszcze zbyt urozmaicona i dojrzała taktycznie, wiele wymian było kierowanych przez środek kortu, praktycznie bez dropshotów, gry przy siatce i podejmowania ryzyka. Przed obiema młodymi tenisistkami jeszcze wiele pracy, zanim osiągną poziom godny choćby pierwszej 50tki rankingu, tym niemniej cieszy fakt, że mamy kolejną tenisistkę, która niedługo może być w pierwszej setce i gwarantować sobie udział w turniejach Wielkiego Szlema.