Kolejny triumf Sereny Williams w US Open!

Serena Williams wygrała swój piąty tytuł na kortach Flushing Meadows, a siedemnasty w Wielkim Szlemie, pokonując w finale Wiktorię Azarenkę 7:5, 6:7(6), 6:1. Białorusinka stawiała dzielny opór najlepszej obecnie tenisistce na świecie, jednak amerykanka była tego dnia nie do pokonania.

Dzięki walecznej postawie Azarenki mecz ten stał na bardzo wysokim poziomie, godnym finału Wielkiego Szlema. Rozpoczął się od przełamania serwisu Azarenki przez Williams, ale już w następnym gemie Białorusinka odrobiła stratę. Kiedy wydawało się, że wszystko zmierza do tie-breaka, przy stanie 5-5 Serena jeszcze raz przełamała podanie rywalki, by następnie przy swoim serwisie zakończyć seta. Drugi set zaczął się również od przełamania podania Azarenki, Serena uzyskała w tym secie sporą przewagę i już wydawało się, że mecz zakończy się w dwóch setach. Jednakże Białorusinka pokazała wielką determinację i kilkoma genialnymi zagraniami doprowadziła do odrobienia strat i odwrócenia losów seta, który w końcu rozstrzygnęła na swoją korzyść w tie-breaku, imponujący powrót do gry. Trzeci set to już popis Williams, wyraźnie podrażnionej chyba takim obrotem sprawy, zdeklasowała w nim rywalkę, oddając jej tylko jeden gem.

Serena podkreśliła swoją dominację w żeńskim tenisie, obroniła tytuł sprzed roku i w wieku 32 lat została najstarszą jego zdobywczynią. Kobiecy turniej, podobnie jak męski, zakończył się finałem rozstawionych z numerem 1 i 2, tym razem wygrała jedynka, a jak będzie jutro?