Li Na w finale Masters

Chinka Li Na potwierdziła wysoką formę na tegorocznym turnieju Masters w Stambule i pokonała w półfinale Petrę Kvitovą w dwóch setach 6:4, 6:2. Postawa Li jest dużą niespodzianką tego turnieju, w meczach grupowych odniosła trzy zwycięstwa, a teraz uporała się z zawsze niewygodną Czeszką. Dzięki doskonałej grze Li zdobędzie 1050 punktów do rankingu WTA i zanotuje w nim awans z piątego na trzecie miejsce kosztem Marii Szarapowej. Zostanie tym samym najwyżej sklasyfikowaną w historii zawodniczką z Azji, wyprzedzając w tej kategorii, zajmującą niegdyś czwarte miejsce, Japonkę Kimiko Date-Krumm.

Mecz nie był porywającym widowiskiem, głównie za sprawą Kvitovej, która stawiała opór jedynie w pierwszym secie. Li po wygraniu pierwszej partii szybko pozbawiła przeciwniczkę złudzeń na początku drugiego seta, przełamując podanie Kvitovej i od stanu 2:2 wygrywając kolejno cztery gemy. Awans do finału turnieju Masters to jeden z jej największych sukcesów w karierze.