Nadal i Djokovic pewni awansu do półfinałów

Po kolejnych meczach grupowych turnieju ATP World Tour Finals w Londynie, pewni awansu do półfinału mogą być Rafael Nadal i Novak Djokovic, którzy odnieśli drugie zwycięstwo w swoim kolejnym meczu. Niespodzianką jest dla mnie postawa Davida Ferrera, Hiszpan przegrał już drugi mecz w dwóch setach i stracił szansę na awans.

Nadal, po zaciętym spotkaniu, wygrał z Wawrinką 7-6, 7-6 i tym zwycięstwem zapewnił sobie pozycję lidera światowej listy na koniec sezonu, niezależnie od pozostałych wyników turnieju Masters. Wawrinka był jednak trudnym rywalem, jest w tym turnieju wyjątkowo dobrze dysponowany, przegrał nieznacznie, zadecydowały detale. W ostatnim meczu gra z Ferrerem i to on będzie faworytem, Hiszpan bowiem przegrał w dwóch setach z Berdychem 4-6, 4-6, nie prezentując już tej formy, jaką zadziwiał wszystkich w Paryżu. Być może wiek robi swoje i dwa turnieje pod rząd, w tak krótkim odstępie czasu, to za dużo dla Ferrera. Natomiast Federer być może oszczędzał się nieco w Paryżu, jako że w Londynie prezentuje się wyśmienicie. Przegrał co prawda z Djokovicem, ale po kapitalnym meczu, za to w kolejnym spotkaniu nie dał szans Gasquet’owi, wygrywając pewnie 6-4, 6-3. Sytuacja w grupie przedstawia się tak, że Federer będzie walczył o drugie miejsce z del Potro w bezpośrednim pojedynku, zaś pierwsze zapewnił sobie Djokovic, wygrywając z Argentyńczykiem w trzech setach: 6-3, 3-6, 6-3. Postawa del Potro była równie waleczna co Federera w starciu z Serbem, ale również zakończyła się niepowodzeniem, Nole jest w znakomitej formie w Londynie. Najsłabszym w tej grupie, zgodnie z oczekiwaniami, okazał się Gasquet. Francuz nawiązał wprawdzie walkę z del Potro i nawet urwał mu seta, ale Federer okazał się już dla niego zbyt trudnym rywalem.

Przed nami decydujące starcia o awans, Nadal-Berdych, Ferrer-Wawrinka, Federer-del Potro i Djokovic-Gasquet. Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się mecz szwajcarskiego mistrza z Argentyńczykiem, to ich trzecie spotkanie w krótkim odstępie czasu, po finale w Bazylei i ćwierćfinale w Paryżu, na razie każdy wygrał po jednym razie, jaki będzie wynik tym razem?