Nadal po raz jedenasty!

Rafael Nadal znów nie dał nikomu szans na paryskich kortach i po raz 11 wygrał turniej French Open. W finale imprezy bez większych problemów pokonał Austriaka Dominika Thiema 6-4, 6-3, 6-2.

Hiszpański dominator stracił tylko jednego seta w całym turnieju, a dość niespodziewanie jego najbardziej wymagającym przeciwnikiem okazał się Argentyńczyk Diego Schwartzman. W ćwierćfinałowym pojedynku Schwartzman wygrał pierwszego seta i prowadził w drugim, gdy zaczął padać deszcz. Tenisiści nie mogli kontynuować gry i mecz został przełożony na następny dzień. Po przerwie Nadal był już bardziej skoncentrowany i wygrał trzy kolejne sety. Nie wiadomo jednak jaki byłby końcowy wynik, gdyby nie pogoda. W kolejnych rundach Nadal nie okazał już słabości, Del Potro i Thiem musieli uznać jego wyższość.

Jedenasty tytuł na Roland Garros oznacza, że Nadal jest drugim w historii tenisistą, który dokonał takiej sztuki. Pierwszy tego typu wyczyn ustanowiła legendarna Margaret Court, zostając mistrzynią Australii w latach 1960-1966, 1969-1971 i 1973.