Novak Djokovic odpadł z Wimbledonu!

Novak Djokovic sensacyjnie przegrał z rozstawionym z nr 28 Samem Querreyem 6:7, 1:6, 6:3, 6:7 i odpadł z Wimbledonu już w 3 rundzie. Zwycięzca tegorocznego Australian Open i Roland Garros, niepokonany od czterech turniejów wielkoszlemowych, niekwestionowany lider światowego rankingu, zszedł z kortu pokonany przez mało znaczącego w tenisie Amerykanina. Tym samym nie zdobędzie klasycznego, sezonowego Wielkiego Szlema, ani Złotego Wielkiego Szlema, na który miał szansę, gdyby triumfował również na igrzyskach w Rio.

Querrey rozegrał mecz życia, to trzeba przyznać, piłki które zagrywał były niewiarygodne, każdy na miejscu Djokovicia miałby problemy z takim przeciwnikiem. Jednak to nie usprawiedliwia wielkiego mistrza, powinien ten mecz wygrać, mimo wszystko, przeciwstawić się, odpowiedzieć w swoim stylu. Mecz był przerwany, po dwóch pierwszych setach panowie grali następnego dnia i wydawało się, że Nole opanował sytuację, wygrywając trzeciego seta. Być może dzień wcześniej był niedysponowany, słabo się czuł, a Querrey miał akurat „dzień konia”. Nic z tych rzeczy, Amerykanin zamknął spotkanie w czwartym secie i sensacja stała się faktem. Cóż, dziwnym jest, że akurat trafiło na takiego tenisistę jak Querrey, a nie np. na Federera czy Murraya. Teraz to właśnie ci tenisiści przejmą rolę głównych pretendentów do tytułu w Londynie.