Novak Djokovic po raz siódmy wygrał Australian Open

Novak Djokovic po raz siódmy wygrał Australian Open

Novak Djokovic w nowym roku nie zwalnia tempa, w finale Australian Open dość gładko pokonał w trzech setach Rafaela Nadala 6-3, 6-2, 6-3. Był to już siódmy triumf Serba w Melbourne i piętnasty tytuł wielkoszlemowy. 

Pojedynki Djokovica i Nadala są zwykle wyczekiwane przez kibiców na całym świecie, jako ekscytujące wydarzenia. Tym razem niestety można by rzecz, że z dużej chmury mały deszcz. Wszystko za sprawą słabszej postawy Hiszpana, który popełniał mnóstwo niewymuszonych błędów i miał problemy ze swoim serwisem. Niewymuszone błędy były rzecz jasna wymuszone przez doskonałą grę Nole, umiejętnie neutralizującego największe atuty swojego przeciwnika. Rafa był momentami bezradny, wobec bezbłędnie grającego przeciwnika. Niegdyś zacięte, wielogodzinne boje między oboma panami, przechodziły do historii tenisa, ten finał jednak na pewno nie zapadnie w pamięci widzów.

Dla Djokovica to trzeci z rzędu wielkoszlemowy triumf, po zeszłorocznym Wimbledonie i US Open. Jego celem jest zdobycie klasycznego wielkiego szlema, czyli wygranie wszystkich turniejów wielkoszlemowych w jednym sezonie. Nie będzie to łatwe, bo następny turniej to Roland Garros, gdzie od lat panuje niepodzielnie jeden król, który dziś miał wyraźnie słabszy dzień.