Novak Djokovic po raz szósty wygrał Wimbledon!

Novak Djokovic po raz kolejny nie miał sobie równych w turnieju wielkoszlemowym, tym razem wygrał na trawiastych kortach Wimbledonu. Serb odniósł w ten sposób dwudzieste zwycięstwo w karierze w najważniejszych tenisowych turniejach, czym zrównał się z Rogerem Federerem i Rafą Nadalem.

Trzeba przyznać, że zwycięstwo to przyszło liderowi rankingu wyjątkowo łatwo. Drabinka turniejowa sprzyjała mu na tyle, że ominął najgroźniejszych rywali, a w finale napotkał na rozstawionego z siódemką Berrettiniego, dla którego był to debiut na tym szczeblu turniejowym w Wielkim Szlemie. Nawet gdyby Włoch nie awansował do finału, to jego miejsce mógł zająć Hubert Hurkacz, również niedoświadczony jeszcze tenisista. Nie pozostawało więc nic innego jak wygrać ten turniej. Jednak w finale Djokovic jakby nie był sobą, stracił pierwszego seta, w którym prowadził już 4-1. Nie pamiętam kiedy mu się to ostatni raz zdarzyło. Nagła dekoncentracja, zmarnowane szanse na wygranie seta przy własnym serwisie, nerwowość. W kolejnych setach Nole opanował się i doprowadził do normalnej dyspozycji, do jakiej przyzwyczaił nas przez cały obecny sezon. Wygrał cały mecz 6:7 (4-7), 6:4, 6:4, 6:3. Do zdobycia Klasycznego Wielkiego Szlema brakuje mu już tylko wygranej w US Open, a do Złotego Wielkiego Szlema najcenniejszego medalu w Tokio. Złoty Wielki Szlem udało się zdobyć tylko Steffi Graf, Djokovic byłby pierwszym tenisistą, który tego dokonał. Miałby też wówczas rekord zdobytych tytułów wielkoszlemowych.