Novak Djokovic wygrał w końcu French Open!

Novak Djokovic wygrał w końcu French Open!

Novak Djokovic wygrał z Andym Murrayem 3:6, 6:1, 6:2, 6:4 w finale Roland Garros i zdobył swój jedyny brakujący tytuł wielkoszlemowy. Tym samym zdobył swój czwarty wielkoszlemowy tytuł z rzędu, czego nie dokonał żaden tenisista od czasu słynnego Roda Lavera.

Finał nie był wielkim widowiskiem, Szkot co prawda wygrał pierwszego seta, ale w kolejnych był bezradny i wyraźnie zmęczony. Novak grał w całym turnieju równo i oszczędnie, Murray za to już w dwóch pierwszych rundach toczył zacięte pięciosetowe boje, być może właśnie to zaważyło w finale. To drugi tegoroczny finał wielkoszlemowy z udziałem tych dwóch tenisistów i ponownie lepszym okazał się Serb.

Być może turniej byłby ciekawszy, gdyby nie wycofał się Nadal i wystartował Federer, a tak, mieliśmy w finale pojedynek jedynki i dwójki. Pozytywnym zaskoczeniem była postawa młodego Austriaka Dominica Thiema, który co prawda sromotnie przegrał z Djokoviciem w półfinale, ale dzięki dotarciu do tego etapu turnieju, wdarł się na siódme miejsce rankingu ATP, najwyższe w swojej karierze.