Roger Federer nie zagra w Australian Open

Roger Federer nie zagra w Australian Open

Roger Federer opuści kolejny turniej wielkoszlemowy, tym razem nie przez kontuzję, a utrudnienia związane z pandemią koronawirusa. Szwajcar nie zgodził się, aby jego rodzina była zamknięta w hotelu przez dwa tygodnie.

Organizatorzy Australian Open nie pozwolili tenisistom na specjalne warunki zakwaterowania, tj. wynajęcie domu na czas imprezy. Federer chcąc uniknąć długiej rozłąki z rodziną musiałby zakwaterować ją w hotelu, a jego bliscy nie mogliby go opuszczać przez około dwa tygodnie. To z kolei nie spodobało się żonie tenisisty Mirce, która nie wyraziła na to zgody.

Przez ostatnie 20 lat moje życie przebiegało w nieustannym ruchu. W domu udało mi się być w tym czasie najdłużej pięć, sześć tygodni. Przerwa, którą ostatnio miałem, była naprawdę dobra i potrzebna. Spędziłem i spędzam tak wiele czasu z rodziną. Mirka jest najlepszą matką i najlepszą żoną. Podczas całej kariery zawsze mnie wspierała. Jeśli ktoś jest dla ciebie naprawdę ważny, w grę wchodzą prawdziwe emocje, to pokerowa twarz rozpływa się jak cukier – tłumaczył swoją decyzję Szwajcar.

Zeszłoroczny Australian Open, w którym Federer dotarł do półfinału był ostatnim jego występem na kortach, jego powrót do gry ma nastąpić w marcu.