Serena Williams triumfuje w Australian Open!

Serena Williams triumfuje w Australian Open!

Dla Sereny Williams to już 19 wielkoszlemowy tytuł w karierze, a dla Szarapowej, 16 porażka z amerykanką z rzędu. Kolejny rok startów w cyklu WTA Tour zaczyna się od dominacji Sereny, która nie grała w tym turnieju rewelacyjnie, acz bardzo skutecznie.

Obie panie miały w trakcie rywalizacji trudne momenty, Serena przegrywała sety z Eliną Svitoliną, czy Garbine Muguruzą, a Szarapowa była bliska odpadnięcia ze swoją rodaczką Alexandrą Panovą. Potrafiły jednak w decydujących chwilach opanować emocje i pokazać najwyższe umiejętności. Finał nieco rozczarował, Williams wygrała go zbyt gładko 6:3, 7:6 (7-5), stając się drugą w historii najbardziej utytułowaną tenisistką świata.

Mimo zaawansowanego już wieku, jak na tenisistkę (33 lata), Serena wciąż wygrywa i zbliża się do osiągnięcia Steffi Graf, która zwyciężyła w 22 turniejach wielkoszlemowych. Trzeba przyznać, że poziom turnieju kobiecego był znacznie bardziej wyrównany niż męskiego, a wyniki często zaskakiwały. Choć turniej zakończył się zgodnie z planem, czyli pojedynkiem numeru 1 i 2, to dostarczył wielu emocji i wrażeń.