Serena Williams triumfuje w Masters!

Serena Williams znów najlepsza na świecie, w finale turnieju Masters w Stambule pokonała w trzech setach Chinkę Li Na 2-6, 6-3, 6-0.

Mecz rozpoczął się sensacyjnie, świetnie dysponowana Chinka grała jak natchniona, zdominowała Serenę i wygrała zdecydowanie 6-2. W drugim secie widać było jak Serena się koncentruje i motywuje, często pokrzykując na siebie, mobilizując się do najlepszej gry. Już na początku seta przełamała serwis Li, by wyjść następnie na prowadzenie 3-0, ale znów dała sobie odebrać podanie i rezultat się wyrównał na 3-3. Później jednak Chinka po raz kolejny straciła podanie i Serena wygrała tego seta 6-3. Jak się okazało był to decydujący set, gdyż w trzecim Amerykanka nie pozwoliła Li zdobyć nawet gema, pieczętując swój czwarty tytuł w turnieju Masters.

Li grała w tych mistrzostwach wyjątkowo, to była jej pierwsza porażka w Stambule, zaś Serena wygrała wszystkie mecze i udowodniła, że jest najlepsza na świecie.