Stefanos Tsitsipas zwycięzcą ATP Finals 2019

Stefanos Tsitsipas zwycięzcą ATP Finals 2019

Wielką niespodzianką zakończył się finałowy turniej ATP rozgrywany w Londynie. Wygrał go debiutujący na nim Grek, Stefanos Tsitsipas, który w trzech setach pokonał Dominika Thiema 6:7(6), 6:2, 7:6(4).

Skład finału wiele mówi o przebiegu tego turnieju. Rozgrywany jako ostatni w sezonie, turniej Masters jest niezwykle prestiżowy, ale i wyczerpujący. W krótkim czasie trzeba rozegrać pięć spotkań z bardzo wymagającymi przeciwnikami, najlepszymi w całym sezonie. Stara gwardia już nie wytrzymuje tego tempa. Do półfinału, o dziwo, awansował jedynie najstarszy z wielkich, Federer. Nadal i Djokovic nie wyszli ze swoich grup. Grono półfinalistów uzupełnili: Tsitsipas, Thiem i Zverev, a więc nowe pokolenie, głodne sukcesów. Ostatecznie wygrał Tsitsipas, choć Austriakowi niewiele brakowało do triumfu, pojedynek finałowy był niezwykle zacięty.

Dla Tsitsipasa to najważniejsze zwycięstwo w karierze, osiągnięte w wieku 21 lat, co zwiastuje początek wielkiej kariery tego zawodnika. Tsitsipas jest pierwszym Grekiem, który tego dokonał.