Świetny mecz Rogera Federera

Roger Federer pokonał w ćwierćfinale turnieju w paryskiej Bercy Juana Martina del Potro, grając momentami fenomenalny tenis, jak za dawnych lat. Obaj panowie spotkali się niedawno w finale turnieju w Bazylei, tam lepszy okazał się Argentyńczyk, który wygrał ze Szwajcarem na jego terenie.

Tym razem jednak Federer pokazał jeszcze lepszą formę, szczególnie jeśli chodzi o szybkość dobiegania do piłek. Wydaje się, że też lepiej taktycznie radził sobie z rosłym Argentyńczykiem, wykorzystując swoje efektowne jednoręczne bekhendy po linii. W pierwszym secie gra Szwajcarskiego mistrza mogła imponować, precyzja, siła i elegancja tworzyły znów w jego wykonaniu fantastyczne połączenie. Pierwszy set wygrał pewnie 6-3, ale w drugim pozwolił sobie pod koniec seta odebrać podanie i niespodziewanie dość przegrał tę partię 4-6. Del Potro zaczął grać lepiej, wykorzystywać swój bajeczny forhend i raz po raz nękać nim Mistrza. W decydującym secie, przy stanie 2-2, najpierw Federer przełamał serwis del Potro, by następnie stracić swoje podanie. Ostatecznie jednak po raz kolejny udało mu się złamać gema Argentyńczyka i wygrał 6-3.

W półfinale zatem dojdzie do arcyciekawego meczu Federer-Djokovic, Serb bowiem poradził sobie gładko ze Stanislasem Wawrinką 6-1, 6-4. W obecnej formie Króla tenisa to może być prawdziwa uczta dla oczu.