Wielkie gwiazdy nie zagrają w Miami

Wielkie gwiazdy nie zagrają w Miami

W pierwszym w tym roku turnieju rangi ATP Masters 1000 w Miami nie wezmą udziału Roger Federer, Rafael Nadal i Dominic Thiem. Wszyscy trzej chcą w tym czasie przygotować się do gry na mączce. Natomiast „dziką kartę” na turniej otrzymał Andy Murray.

Nie bez znaczenia niechęci do podróży na Florydę pozostaje fakt zmniejszenia puli nagród turnieju. Jego zwycięzca zarobi w tym roku 300 tys. dolarów, gdy przed dwoma laty było to 1,354 mln dolarów. Pandemia koronawirusa i związane z nią problemy ekonomiczne odcisnęły piętno również na turniejach tenisowych i kosztach sponsoringu. Nadal i Federer mają dodatkowy powód absencji, Hiszpan leczy kontuzję pleców, a Szwajcar wraca do formy po operacji kolana i nie jest jeszcze w pełni dyspozycji na tak duży turniej. W Miami będzie można za to zobaczyć Andy’ego Murraya, który z powodu zakażenia koronawirusem musiał wycofać się z Australian Open.

Turniej zostanie rozegrany w dniach w dniach 22 marca – 4 kwietnia, jego faworytem będzie lider rankingu ATP Novak Djoković.