Agnieszka Radwańska kończy karierę!

Agnieszka Radwańska kończy karierę!

Stało się, nasza najlepsza tenisistka w historii ogłosiła zakończenie kariery sportowej. Agnieszka Radwańska ma za sobą 13 sezonów tenisowych zmagań na najwyższym poziomie i zaledwie 29 lat. Nie jest jednak tajemnicą, że od dawna trapiły ją kontuzje, które uniemożliwiały normalny trening i skutecznie zniechęcały do rywalizacji.

Obecny sezon był szczególnie nieudany, Radwańska odpadała szybko z kolejnych turniejów i spadała w rankingu WTA. Swoją przygodę z tenisem kończy na dalekim 74 miejscu, ale przecież przez wiele sezonów utrzymywała się w ścisłej światowej czołówce, będąc najwyżej sklasyfikowaną na 2 miejscu. Regularność formy i świetne przygotowanie do sezonu były znakiem firmowym Agnieszki. Także cykliczne zdobywanie nagród za zagranie miesiąca czy sezonu. Jej techniką zachwycały się wszystkie największe gwiazdy i komentatorzy na świecie. Przy swoich skromnych warunkach fizycznych potrafiła stawiać opór każdej rywalce. Na zawodowych kortach odniosła 594 zwycięstwa, wygrała 20 turniejów rangi WTA, w tym WTA Finals w Singapurze. W Wielkim Szlemie dotarła do finału Wimbledonu, półfinału Australian Open i ćwierćfinału Roland Garros. Jest siódmą najlepiej opłacaną rakietą wszech czasów, na kortach zarobiła 27,7 mln dolarów.

Nie da się ukryć, że dla polskiego tenisa skończyła się pewna epoka, porównywalna do odejścia Adama Małysza ze skoków narciarskich. Próżno szukać równie utalentowanej następczyni, nasze pozostałe tenisistki nie prezentują poziomu ze światowego topu. Być może minie jeszcze sporo lat, zanim doczekamy się porównywalnego formatu gwiazdy. Będziemy tęsknić i dziękujemy za wszystkie dostarczone emocje.