Agnieszka Radwańska odpadła z Indian Wells

Agnieszka Radwańska odpadła z Indian Wells

Nie najlepiej wiedzie się w tym sezonie Agnieszce Radwańskiej, tym razem odpadła z turnieju Indian Wells już w trzeciej rundzie, przegrywając z Shuai Peng 4:6, 4:6.

Agresywnie grające Chinki nigdy nie były ulubionymi rywalkami Radwańskiej, a jeśli dodamy do tego jej słabszą formę, to porażka w takiej konfrontacji jest niemal pewna. Tak było i tym razem, wszystko działało na niekorzyść naszej zawodniczki. Peng okazała się niezwykle wojowniczo nastawiona, co widać po statystyce winnerów (26 do 18). Przy popełniającej dużo niewymuszonych błędów (19) Radwańskiej wystarczyło to do odniesienia zwycięstwa.

Zważywszy na to, że w zeszłym roku Polka osiągnęła tu półfinał, jej obecny wynik oznacza dużą stratę punktową w rankingu i spadek na co najmniej 7 miejsce. Nie jest to jeszcze dramat, Radwańska wielokrotnie pokazywała, że potrafi odrabiać takie straty w kolejnych turniejach, ale za plecami świeżo upieczonej 28 latki czają się już młode: Keys, Svitolina, czy Konta. Następna szansa na zarobienie punktów do rankingu będzie na Florydzie, w turnieju w Miami.