Daniił Miedwiediew wygrywa US Open!

Daniił Miedwiediew wygrywa US Open!

Rosjanin Daniił Miedwiediew wygrał swój pierwszy turniej wielkoszlemowy. Na kortach Flushing Meadows w Nowym Jorku pokonał w finale US Open lidera rankingu i absolutnego dominatora w tym sezonie Novaka Djokovicia.

Djokovic walczył w finale o zdobycie Klasycznego Wielkiego Szlema, czyli wygrania czterech turniejów wielkoszlemowych w jednym sezonie. Przed turniejem wiadomo już było, że nie uda mu się zdobyć Złotego Wielkiego Szlema, czyli wygrać igrzysk olimpijskich i wszystkich turniejów wielkoszlemowych w sezonie. Pozostało mu wykonać „chociaż” to drugie zadanie, ale i to okazało się zbyt trudne. Podobnie jak na igrzyskach, przeciwnik był od niego zdecydowanie lepszy. Rosjanin wręcz zdeklasował Serba nie pozostawiając mu żadnych złudzeń. Każdy set był pod jego kontrolą, Novak tylko raz przełamał podanie przeciwnika, kiedy ten serwował, aby wygrać mecz, ale został zdekoncentrowany przez nowojorską publiczność, która kibicowała Djokoviciowi i popełnił dwa podwójne błędy serwisowe.

Miedwiediew zachował się z wielką klasą, kiedy przeprosił Serba i publiczność za swoją wygraną. Ciekawe czy publiczność poczuła się wtedy zawstydzona? Na pewno powinna, takie zachowanie na korcie nie przystoi i organizatorzy turnieju muszą z tego wyciągnąć jakieś wnioski. Novak był bliski osiągnięcia czegoś, czego nie udało się nikomu w erze open, nikomu od czasu legendarnego Roda Lavera (obecnego na trybunach). Stąd jego łzy i wielki zawód, bo być może to ostatnia tego typu szansa w jego karierze.