Grigor Dimitrow wygrał turniej Masters w Londynie

Grigor Dimitrow wygrał turniej Masters w Londynie

Sensacyjnie zakończył się tegoroczny turniej Masters w Londynie, jego triumfatorem okazał się Bułgar Grigor Dimitrow. Pokonał on w finale Davida Goffina 7:5, 3:6 i 6:3.

Jeszcze w zeszłym roku nie było go nawet w finałowej ósemce, a teraz jest zwycięzcą. Dimitrow od lat uchodził za wielki, niespełniony talent tenisa, nazywany „Baby Fed”, ze względu na podobny styl tenisa do słynnego Szwajcara. Jednak Dimitrow błyszczał głównie na salonach ze swoimi partnerkami, czyli Szarapową czy Scherzinger. Nie wiodło mu się w Wielkim Szlemie, wygrywał do tej pory mniejsze turnieje. Czyżby ten rok był przełomowy? Niekoniecznie, turniej ATP Finals rządzi się swoimi prawami. Trzeba pamiętać, że w tym roku zabrakło w nim choćby Djokovica, Murraya, Wawrinki, czy Nishikoriego. Wystąpili za to tacy tenisiści jak Sock, Zverev, czy Goffin. Termin tego turnieju podważa nieco jego sens, czołowi zawodnicy są zmęczeni sezonem albo rezygnują z niego z powodu kontuzji. Stąd w ostatnich latach zwycięstwo Radwańskiej czy teraz Dimitrowa. Pomysłodawcy turnieju Masters na pewno nie tego oczekiwali.

Być może jest to początek zmiany pokoleniowej w męskim tenisie i uznane nazwiska będą miały duży problem, żeby wrócić na szczyt. Przekonamy się o tym w nowym sezonie.