Iga Świątek triumfuje w French Open!

Iga Świątek triumfuje w French Open!

Niebywała historia wydarzyła się na kortach Rolanda Garrosa, 19-letnia Iga Świątek wygrała pierwszy w karierze turniej wielkoszlemowy. Dokonała tego jako pierwsza Polska tenisistka.

Jest to ogromna sensacja, Świątek nie była nawet rozstawiona w tym turnieju, startowała z dalekiej pozycji w rankingu, nie była wymieniana w gronie faworytek. Nikomu nie przyszło do głowy, że może zajść do zaawansowanej fazy turnieju, a co dopiero do finału i odnieść w nim spektakularny triumf. Takie sytuacje jednak w sporcie się zdarzają, niegdyś tak zaczynała wielką karierę Martina Hingis, czy Monica Seles. Może przed naszą zawodniczką jest również świetlana przyszłość, a może to tylko incydentalny wyczyn. Nawet jeśli nie powtórzy tego wyniku, to i tak przejdzie do historii polskiego i światowego tenisa. Wiele zawodniczek przez lata swojej kariery marzy o podobnym wyniku, a Świątek osiągnęła to w tak młodym wieku, właściwie na starcie zawodowego grania. Niesłychane! Teraz przed nią trudniejsze zadanie, test jej wytrzymałości psychicznej, która będzie obciążona przez rozbudzone oczekiwania, co do dalszych startów.

Dla polskiego tenisa to świetna wiadomość, po zakończeniu kariery przez Agnieszkę Radwańską, mamy kolejną wielką gwiazdę światowego tenisa. Dyscyplina na pewno na tym skorzysta i być może doczekamy się kolejnych wybitnych zawodników.