Nadal na drodze Janowicza

Nadal na drodze Janowicza

W tym spotkaniu miało się rozstrzygnąć kto zostanie przeciwnikiem Jerzego Janowicza w kolejnej rundzie turnieju. Naprzeciw siebie stanęli dwaj Hiszpanie, przyjaciele, partnerzy deblowi, numer jeden rankingu ATP, Rafael Nadal i Marcel Granollers, zajmujący w tymże rankingu miejsce nr 39.

Spotkanie było zacięte i emocjonujące. W pierwszym secie toczyła się wyrównana walka gem za gem. Obaj teniści popisywali się co rusz fantastycznymi zagraniami i refleksem. Granollers, o dziwo, miał więcej szans na przełamanie serwisu rywala, ale niemiłosiernie psuł, wygrane już wydawać by się mogło, punkty. W końcu przy stanie 5-5 to Nadal przełamał podanie rywala, po jego ewidentnych błędach własnych i w następnym swoim gemie serwisowym zakończył set wynikiem 7-5. Drugi set wyglądał uderzająco podobnie, choć tym razem to Nadal wywierał większą presję przy podaniu rywala. Po raz kolejny jednak przełamał jego serwis przy stanie 5-5 i w następnym gemie zakończył mecz.

Nadal nie zachwycił, ale grał konsekwentnie, potrafił w decydującym momencie odpowiednio się skoncentrować i zbudować swoją przewagę. Janowicz będzie musiał się wznieść na wyżyny swoich umiejętności, żeby nawiązać z nim walkę. Jutro wyjdą na kort, czekam z niecierpliwością na ten mecz.