Nadal nie dał szans Federerowi

Nadal nie dał szans Federerowi

W pierwszym półfinale turnieju Masters w Londynie, Rafael Nadal pokonał Rogera Federera 7-5, 6-3 i awansował do finału. Nie było to porywające widowisko, jak na możliwości obu panów, Nadal wygrał dość łatwo. Federer, który wczoraj rozgrywał ciężki bój z del Potro o awans do półfinału, był wyraźnie zmęczony.

W pierwszym secie Szwajcar jeszcze walczył, odrobił przełamanie, jednak jego dyspozycja serwisowa nie była najlepsza i lider rankingu natychmiast to wykorzystał. W drugim secie Federer popełniał coraz częściej proste błędy własne, co wynikało zapewne ze zmęczenia. Nadal jak zwykle imponował solidnością, powtarzalnością, regularnością i konsekwencją, jak dobrze zaprogramowana maszyna do odbijania piłek. Finezja i wirtuozeria Szwajcara ujawniła się w kilku wymianach, ale to było za mało na świetnie dysponowanego rywala.

Nadal mierzy w pierwszy triumf w Masters w swojej pełnej sukcesów karierze. Dla Federera to koniec jednego z najgorszych sezonów, ale zobaczymy go jeszcze w przyszłym roku na korcie, oby w formie, pozwalającej na nawiązanie walki z Nadalem i Djokovicem.