Novak Djokovic po raz dziewiąty wygrał Australian Open

Novak Djokovic po raz dziewiąty wygrał Australian Open

Novak Djokovic obronił tytuł na kortach Melbourne Park i po raz dziewiąty sięgnął po międzynarodowe mistrzostwo Australii. W finale turnieju pewnie pokonał Rosjanina Daniła Miedwiediewa 7:5, 6:2, 6:2.

To już osiemnasty tytuł wielkoszlemowy Serba w karierze, czym zbliża się nieubłaganie do osiągnięć Nadala i Federera. Nie był to jednak łatwy turniej dla Nole, który już od pierwszych rund miał spore problemy z niżej rozstawionymi przeciwnikami. O ile w pierwszej rundzie z Chardym poradził sobie szybko, to już z Tiafoe czy Fritzem rozgrywał ciężkie boje. Dalej czterosetówki z Raonicem i Zverevem, po czym niespodziewanie w dwóch ostatnich meczach z Rosjanami zrobiło się łatwo. Półfinał z kwalifikantem Karacewem i finał z Miedwiediewem to dość szybkie i bezproblemowe zwycięstwa. Dziwi zwłaszcza mecz finałowy i postawa Miedwiediewa, który był niepokonany od listopada. Rosjanin pokazywał jedynie swoją frustrację i bezradność wobec solidnej gry lidera rankingu.

Na australijskich kortach zawiedli Polacy, zarówno Hurkacz, jak i Majchrzak odpadli już w pierwszej rundzie z niezbyt znanymi i wymagającymi zawodnikami. Szczególnie martwi postawa Hurkacza, który w turnieju był rozstawiony z numerem 26 i powinien ten fakt lepiej wykorzystać.