Serena Williams nie zdobędzie kalendarzowego Wielkiego Szlema!

Serena Williams nie zdobędzie kalendarzowego Wielkiego Szlema!

Sensacyjna porażka Sereny Williams w półfinale US Open z Robertą Vinci. Numer jeden światowego tenisa, która miała w Nowym Jorku skompletować klasycznego, kalendarzowego Wielkiego Szlema, przegrała z nierozstawioną Włoszką. Dla Roberty Vinci będzie to pierwszy finał wielkoszlemowy w karierze, a o tytuł zmierzy się ze swoją rodaczką Flavią Pennettą, która pokonała Simonę Halep.

Mecze półfinałowe kobiet zostały przełożone z piątku na sobotę, ze względu na opady deszczu i być może to również miało wpływ na ich wynik. Serena nie specjalnie lubi grać w godzinach rannych i było to widać na korcie. Wielka dominatorka współczesnego tenisa przegrała ten mecz z samą sobą. Nie można oczywiście odmawiać Robercie Vinci wspaniałej gry, woli walki i zaangażowania, ale gdyby Serena była odpowiednio skoncentrowana przez cały mecz, wówczas Włoszka nie miałaby z nią żadnych szans.

Rozczarowanie w obozie Sereny musi być wielkie, miała bowiem szansę na kalendarzowy Wielki Szlem, którego osiągnięcie udało się niewielu tenisistom w historii, a ostatnio Steffi Graf w 1988 roku. Amerykańska mistrzyni może pocieszać się tym, że za rok będzie miała okazję na Złotego Wielkiego Szlema, którego zdobyła jedynie wspomniana już Graf, wygrywając Wielki Szlem kalendarzowy i złoty medal olimpijski.