Sloane Stephens z pierwszym tytułem wielkoszlemowym

Sloane Stephens z pierwszym tytułem wielkoszlemowym

Sloane Stephens wygrała ze swoją koleżanką Madison Keys w finale US Open 6:3 6:0. Obie zawodniczki po raz pierwszy dostąpiły zaszczytu gry w finale turnieju wielkoszlemowego.

Turniej pań w tegorocznym US Open rozstrzygnął się dość niespodziewanie, bo chyba nikt nie przypuszczał, że w półfinałach znajdą się aż cztery amerykańskie tenisistki. Zwycięstwo Sloane Stephens jest bodaj najbardziej zaskakujące, jako że tenisistka ta nie grzeszyła w tym sezonie nad wyraz imponującą formą, a w zeszłym roku zmagała się z kontuzją. Wprawdzie przed US Open osiągnęła półfinał w Toronto i Cincinnati, co zwiastowało dobrą dyspozycję na kortach twardych, ale w Nowym Jorku nie należała do grona faworytek.

Sloane od lat była zaliczana do grupy nadchodzących gwiazd tenisa, razem z takimi zawodniczkami jak Muguruza, Bouchard, Mladenovic, czy Svitolina. Jednak jej kariera nie nabierała odpowiedniego tempa, a do tego doznała groźnej kontuzji. Triumf w US Open pozwoli jej zapewne nabrać wiary we własne umiejętności i zdobywać trofea w innych liczących się turniejach.